Witaj na stronie konkursowej!

Pasjonujesz się informatyką? Myślisz o karierze programisty? Chcesz lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem? A może po prostu lubisz uczucie zwycięstwa, gdy uda Ci się zmusić komputer, żeby robił to, na czym Ci zależy? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Konkurs Capture The Flag „153+1” jest skierowany właśnie do Ciebie.

Czym jest konkurs Capture The Flag „153+1”?

Specjalnie z myślą o młodych pasjonatach stworzyliśmy konkurs w popularnej formule Capture The Flag. Stanowi on odwrócenie powszechnie znanych zasad. My dajemy zagadkę, a Twoim zadaniem jest ją rozwiązać: nie liczy się metoda, a jedynie poprawny wynik. Stawiamy na dociekliwość, wytrwałość oraz wszechstronność. Zawodowi programiści niekoniecznie będą w stanie poradzić sobie z naszymi Przebieg konkursumi, ale może tego dokonać szesnastolatek, który ma odpowiednio dużo zapału i dostęp do Internetu.

Idea konkursu

Polscy etyczni ("legalni") hakerzy należą do najlepszych na świecie, np. Dragon Sector czy P4. Chcemy, aby młodzi ludzie, idąc za ich przykładem, rozwijali zainteresowanie kwestiami cyberbezpieczeństwa i wykorzystywali swoje umiejętności zgodnie z prawem. Temu właśnie ma służyć konkurs Capture The Flag „153+1”.

Kto może wziąć udział w rywalizacji?

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych, w szczególności uczniowie techników oraz szkół branżowych o profilu informatycznym, którzy będą rywalizowali w dwuosobowych drużynach. Zespoły mogą składać się z uczniów różnych klas i roczników, a muszą tworzyć je osoby uczęszczające do tej samej szkoły.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie konkursu. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel-opiekun zespołu. Szczegółowe warunki udziału w konkursie opisaliśmy w regulaminie.

Przebieg konkursu

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to ogólnopolskie eliminacje, drugi – wielki finał z udziałem 15 najlepszych drużyn. Terminy i szczegółowe informacje o przebiegu każdego z etapów znajdziesz w zakładce Przebieg konkursu.

Nagrody

Na zwycięskie drużyny czekają nagrody:

1. miejsce: 10 000 PLN

2. miejsce: 8 000 PLN

3. miejsce: 5 000 PLN

To dzięki nim konkurs jest możliwy! <3