Przebieg konkursu

Rejestracja

Rejestracja stanowi pierwszy krok do udziału w konkursie. Po wypełnieniu formularza przez opiekuna lub uczestnika pełnoletniego, przesyłacie niezbędne dokumenty na nasz adres mailowy. Jednocześnie możecie zarejestrować się na platformie konkursowej i przystąpić do wykonywania zadań - na nadesłanie dokumentów macie czas do 27.11.2021. Dokumenty nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę (poza szczególnymi przypadkami).

I Etap: Ogólnopolskie eliminacje

Test wiedzy

W dniu 15.11.2021 r. rozpoczyna się pierwszy etap: eliminacje. Dostęp otrzymają wszystkie zarejestrowane na platformie zespoły. Należy jednak pamiętać, że do etapu drugiego (finału) zakwalifikuje się jedynie 15 najlepszych zespołów spełniających wszystkie pozostałe kryteria opisane w regulaminie (tzn. status ucznia szkoły ponadpodstawowej, przesłanie wypełnionych dokumentów: zgód rodziców, nauczyciela, oświadczeń RODO itd).

Aby zalogować się do platformy konkursowej, użyjcie podanych przy rejestracji adresu e-mail i hasła. W dniu startu pierwszego etapu otrzymacie możliwość dostępu do testu wiedzy. Po udanym zalogowaniu, wasz dwuosobowy zespół musi stanąć przed zadaniem rozwiązania testu sprawdzającego wiedzę z zakresu bezpieczeństwa sieciowego, przeprowadzania testów penetracyjnych i zabezpieczeń systemów operacyjnych. Uzyskanie co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi pozwoli Waszemu Zespołowi otrzymać dostęp do drugiej, zadaniowej części konkursu. Liczba powtórzeń testu nie jest limitowana - naszym celem jest przecież to, abyście dobrze się bawili i nauczyli jak najwięcej!

Część praktyczna

Uzyskanie minimum 70% poprawnych odpowiedzi testu pozwoli wam przystąpić do właściwych zadań. Tym samym będziecie mogli zacząć "hackować" poszczególne wyzwania. Wprowadzenie flagi równoznaczne jest z rozwiązaniem zadania i skutkuje przyznaniem punktów.

Ten etap trwa do 28.11.2021 r. włącznie. O 23:59 nastąpi zamknięcie platformy i wprowadzanie rozwiązań zadań nie będzie już możliwe. Komisja poprosi najlepsze zespoły o potwierdzenie wszystkich wymagań formalnych opisanych w regulaminie. W przypadku remisu punktowego decydujący wpływ będzie miał czas przesłania rozwiązań. Jeżeli zdarzy się, że zespół (lub kilka zespołów) nie dostarczy odpowiednich dokumenów potwierdzających spełnienie kryteriów formalnych - na ich miejsce zostaną zaproszone następne najlepsze zespoły (także pod warunkiem spełniania wymagań formalnych).

Kto może wziąć udział w rywalizacji?

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych, w szczególności uczniowie techników oraz szkół branżowych o profilu informatycznym, którzy będą rywalizowali w dwuosobowych drużynach. Zespoły mogą składać się z uczniów różnych klas i roczników, a muszą tworzyć je osoby uczęszczające do tej samej szkoły.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie konkursu. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel-opiekun zespołu. Szczegółowe warunki udziału w konkursie opisaliśmy w regulaminie.

II Etap: Pojedynek Mistrzów

Wreszcie, w dniu 11.12.2021 r. odbędzie się finał: pojedynek najlepszych z najlepszych. W trakcie jego trwania wyłonimy 3 zespoły laureatów, które otrzymają wieczną sławę, chwałę, uznanie oraz nagrody finansowe.